BAKAN TEKİN, GERİ DÖNÜŞÜMDEN ELDE EDİLEN DEFTERLERİ ÖĞRENCİLERE DAĞITTI  
BAKAN TEKİN, GERİ DÖNÜŞÜMDEN ELDE EDİLEN DEFTERLERİ ÖĞRENCİLERE DAĞITTI

BAKAN TEKİN, GERİ DÖNÜŞÜMDEN ELDE EDİLEN DEFTERLERİ ÖĞRENCİLERE DAĞITTI

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geri dönüşümden elde edilen defterlerin öğrencilere dağıtım törenine katıldı.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Esenler Belediyesince geri dönüşümden elde edilen gelirle üretilen defterlerin dağıtımı dolayısıyla Şehit Emrah Sağaz İlkokulunda düzenlenen törene katıldı.
 
Burada konuşan Bakan Tekin, eğitimin ağır bir yük olduğunu, bu yükün altından da tek başına Bakanlık, öğretmenler ve idarecilerin kalkamayacağını kaydederek, "Ben diyorum ki 'Gelin, ebeveynlerden başlayalım, sivil toplum örgütlerinden belediyelere topyekûn bir seferberlik ilan edelim. Hepimiz yapabileceklerimizi yapalım, elimizi taşın altına sokalım.' diyorum. Aslında bu projenin bugün burada gördüğüm kısmı Esenler Belediyesinin bizim bu çağrımıza kulak vermiş canlı bir örneği." diye konuştu.
 
"Projeyi uygulayan, akıl eden kişileri tebrik ediyorum"
Tekin, geri dönüşüm projesinin bütün belediyelere, sivil toplum örgütlerine ve kamu kurumlarına örnek olmasını temenni ederek, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu tip projelere açık olduklarını vurguladı. Geri dönüşüm projesinin üç başlığının olduğunu belirten Tekin, "Bunlardan biri, ahlaki ve insani olarak atıklarımızla dünyayı kirletmeye, gelecek kuşakların sağlıklarını, yaşamlarını ellerinden almaya hakkımız yok. Bu projeyle bu anlamda bir duyarlılık oluşturmuş oluyoruz. İkincisi, ekonomik boyutu. Buradan bir döngü, bir kazanç elde edilmiş ve o da Esenler halkıyla, Esenler'deki genç kardeşlerimizle paylaştırılmış. Bu da oldukça güzel bir boyutu." değerlendirmesinde bulundu.
 
Tekin, Millî Eğitim Bakanı olarak asıl dikkatini çekenin ise konunun pedagojik boyutu olduğunu ifade ederek, "Çocuklarımıza bu dünyanın sadece bize ait olmadığını, atalarımızdan, dedelerimizden miras kaldığını ve bizim de aynı şekilde gelecek kuşaklara miras bırakmamız gerektiğini yaşayarak, görerek, uygulayarak öğreten bir proje. Dolayısıyla bu üç boyutundan dolayı da ben projeyi uygulayan, akıl eden kişileri tebrik ediyorum." dedi.
 
Defter dağıtım töreninde "Okullar Arası Kapak Toplama" ve "Okullar Arası Atık Pil Toplama" yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
Bakan Yusuf Tekin, törenin ardından Şehit Emrah Sağaz İlkokulunda sınıfları ziyaret ederek öğrencilere defter dağıttı.
 
Tekin, daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi, sohbet etti.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.